masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp

Sık Sorulan Sorular

Kervan Su arıtma ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..

Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır.

Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur.

Bedenimizin yaklaşık % 70'i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir.

Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir.

İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise?

 

Arıtma Cihazına giren su 5 ayrı filtreden geçer.

1.AŞAMA : Suyu 5 mikron (milimetrenin 200’de biri), seviyesine kadar filtre eder. Çamur, pas, asbest gibi tortuları arıtır. Suyu berrak bir hale getirir.

2.AŞAMA : Granül Aktif karbon Filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.

3.AŞAMA: Blok Karbon Filtre kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar partikülleri tutup membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

4. AŞAMA : Membrana gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membran dan geçerek filtre edilir.Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır.

5.AŞAMA : Son Karbon Filtre’de suyun tadı ve kokusu bir kez daha iyileştirilerek,arıtılan su tatlandırılır.

6.Aşama : Ultraviyole filtre sayesinde bakteri,virüs,mikrop gibi canlılar yok edilir.

7.Aşama : Çelik Tank, arıtılmış ve tatlandırılmış su buraya depolanır.

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Su Arıtma Sistemi kurulumunda Özelikle yetkili servisler tercih edilmelidir.

Genel olarak düşük fiyatlı sistemler kalitesiz malzemelerle imal edildikleri için zaman içinde basınçtan dolayı kırılma ve sızdırma gibi problemler ile karşılaşırlar. Piyasada yüksek fiyatla satılan ve görünüşte diğerlerinden farkı olmayan kalitesiz mallarda bol miktarda mevcuttur.

Arıza Kaydı